sobota, 3 czerwca 2017

Domowa galaretka truskawkowa


Robiliście kiedyś domową galaretkę? Jeśli nie to zachęcam, ponieważ przebija tę kupną nie tylko smakiem, ale przede wszystkim wartościami odżywczymi, a jej przygotowanie nie zajmuje wcale tak dużo czasu.

Składniki:
500 gram truskawek
4 łyżeczki żelatyny
4 łyżki cukru
2 szklanki wody

Przygotowanie:
Truskawki myjemy, oczyszczamy z szypułek (zostawiamy kilka z szypułką do dekoracji). Zagotowujemy 2 szklanki wody z cukrem i wrzucamy truskawki. Gotujemy kompot przez około 10-15 minut. Przecedzamy, a rozgotowane truskawki przecieramy przez sito. Ja używałam żelatyny, którą rozpuszcza się w gorącym płynie, wiec dodałam ją w tej chwili, jeśli macie taką, którą rozprowadza się w chłodnym płynie, poczekajcie aż kompot ostygnie. Żelatynę należy dokładnie rozmieszać, żeby w galaretce nie było grudek. Jak płyn trochę przestygnie rozlewamy go do pucharków i wstawiamy do lodówki aż galaretka się zetnie. Podajemy np. z bitą śmietaną i pozostałymi truskawkami.

Jeśli chcielibyście użyć galaretkę do ciasta, lub podać ją po wyjęciu z pucharków / foremek dodajcie trochę więcej żelatyny, bo galaretka z podanych proporcji nie jest bardzo sztywna.Smacznego!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza