O mnie

Witam, mam na imię Anna
Mam 28 lat. Nie jestem kucharką, ale od kilku lat gotowanie i pieczenie jest moim wielkim hobby. Na co dzień gotuję różne potrawy, nie tylko polskie i tradycyjne, jednak chcę poświęcić  tego bloga właśnie polskiej, domowej kuchni,  ponieważ mam wrażenie, że staje się  ona wśród Polaków coraz mniej popularna, kojarzona jest bowiem z pracochłonnością oraz z dużą ilością tłuszczu i ciężkostrawnością. Na moim blogu postaram się umieszczać przepisy na potrawy przygotowywane w sposób tradycyjny i zdrowy, bez sztucznych przypraw, gotowców itp. oraz ze zmniejszoną w stosunku do zwyczajowej ilością tłuszczu.
Trudno jest jednoznacznie określić, co kryje się pod pojęciem „polska kuchnia”, na  moim blogu będę zamieszczać zarówno przepisy na potrawy znane w każdym polskim domu, jak i potrawy regionalne, czy zapomniane, pochodzące ze starych książek kucharskich. Nie zabraknie też zapewne polskich odpowiedników potraw zagranicznych, (które w ostatnich czasach stały się bardzo popularne), czy moich modyfikacji znanych przepisów. Za polskie uznaję też potrawy pochodzące z innych zakątków świata, które na stałe zagościły na naszych stołach.
Celem prowadzenia angielskiej wersji strony jest chęć podszlifowania języka angielskiego, z którym całkowicie straciłam kontakt, a także umożliwienie obcokrajowcom, czy też osobom mającym polskie korzenie, a niemówiącym po polsku przygotowanie polskich dań.


Pozdrawiam i życzę smacznego😊